Krátkodobá půjčka

Krátkodobá půjčka je oblíbená mezi klienty, kteří si chtějí vypůjčit menší finanční obnos na omezenou dobu. Někdy se setkáte s termíny jako mikropůjčka, rychlá půjčka nebo půjčka před výplatou. U Bankerat jsou nejběžnější krátkodobé půjčky od 10 000 až 50 000 Kč se splatností od 6 měsíců do jednoho roku.

Obecně lze říci, že krátkodobá půjčka se hodí téměř na cokoliv. Většina lidí však krátkodobé půjčky využívá na rychlou finanční pomoc před výplatou, nebo když se objeví nějaké nečekané výdaje. Pokažená pračka, lednička nebo telefon jsou problémy, které musíte řešit ihned. Přesně na takové situace krátkodobá půjčka slouží.

Proč krátkodobou půjčku využít?

-        Krátkodobá půjčka je vhodná, pokud máte nenadálý výdaj a nutně potřebujete peníze.

-        A když cítíte, že není nutné se zadlužovat na delší dobu, než je potřeba.


Na co využít krátkodobou půjčku?

Každá třetí rodina řeší každý měsíc problémy s financemi. V rodinném rozpočtu se pak těžce hledají peníze i na věci denní potřeby a investovat peníze do jiných požitků, nebo nenadálých problémů už vůbec nelze. Jaké jsou nejčastější důvody pro krátkodobou půjčku:

-        do výplaty: kvůli nenadálým vyšším výdajům nevyjdete do výplaty.

-        nečekané výdaje: musíte zaplatit za letní tábor, kurz baletu nebo vyšší účet za elektřinu, než bylo plánováno, anebo si chcete pořídit něco za opravdu výhodnou cenu a kvůli omezené akční době do výplaty čekat nemůžete.

-        pohromy v domácnosti: porouchaný vůz nebo pračka, kterou k normálnímu fungování rodiny potřebujete.

Jak krátkodobá půjčka funguje u Bankerat?

Dopředu neplatíte žádné poplatky. Výši půjčky, měsíční splátky a dobu splácení si určí v žádosti o půjčku sám klient. Po zadání žádosti o půjčku začnete od soukromých investorů dostávat nabídky na půjčku. O nabídkách je žadatel informován prostřednictvím e-mailu a SMS. Každou nabídku můžete přijmout nebo odmítnout (samozřejmě zdarma). Přijmout můžete jakékoli množství nabídek až do výše požadované částky půjčky - výsledné nabídky budou sloučeny do jedné a vy budete splácet pouze jednu splátku měsíčně.    

 

Na co si dát pozor?

Pokud přemýšlíte o krátkodobé půjčce, buďte si jistí, že budete schopni své závazky splácet. Dalším důležitým krokem je, abyste si rozmysleli, zda to, na co si chcete půjčit, opravdu potřebujete.

 

Pro více informací navštivte naše webové stránky www.bankerat.cz nebo využijte kontaktních údajů:

Zákaznický servis: 731 504 203 (Po – Pá, 8:30 – 17:15) Email: info@bankerat.cz

Reprezentativní příklad
Zápůjčka ve výši 50 000 Kč se splatností 72 měsíců a úrokovou sazbou 9 % ročně má měsíční splátku 901 Kč. Jednorázový poplatek vydlužitele za zpřístupnění peer-to-peer platformy bankerat.cz činí 3 469 Kč. Tento jednorázový poplatek je splatný zapůjčiteli. Zápůjčka spolu s úrokem je splatná zapůjčiteli platformy bankerat.cz, který zápůjčku poskytl. Celková částka splatná dlužníkem 64 872 Kč. Při zahrnutí jednorázového poplatku do výpočtu RPSN, vychází RPSN 11,73 %.

Jednorázový poplatek za zpřístupnění peer-to-peer platformy bankerat.cz uživateli je 5 % z celkové částky zápůjčky, nejméně však 1.200 Kč. Poplatky jsou strženy až v momentě realizace zápůjčky. Maximální RPSN je 55%. Pro dlouhodobé půjčky je RPSN nižší. Vždy záleží na nabídce od investora. Minimální splatnost poskytovaných úvěrů je 6 měsíců, maximální 72 měsíců.