Refinancování nevýhodné půjčky

Vzali jste si půjčku a později jste zjistili, že je pro vás nevýhodná? Potřebujete snížit výši své měsíční splátky? Nebo jste dokonce naletěli podvodníkům, kterým nejde o nic jiného než vás nechat platit vysoké smluvní pokuty za cokoliv?

Není nic jednoduššího než takovou půjčku refinancovat, tedy splatit jinou, výhodnější půjčkou. V každé úvěrové smlouvě je pro takový případ ze zákona zakotvena možnost od smlouvy v průběhu prvních 14 dní po jejím podpisu odstoupit bez jakéhokoliv dalšího poplatku. Nebo lze půjčku kdykoliv předčasně splatit, a to za naprosto zanedbatelný poplatek ve výši maximálně 1 % z nesplacené částky půjčky, tedy částky, kterou jste si půjčili bez navýšení o úroky!  

Co musíte udělat, máte-li zájem o refinancování nevýhodné půjčky? Uveďte v žádosti:

  • částku, kterou je potřeba uhradit při předčasném splacení nebo odstoupení od smlouvy,
  • platební údaje (číslo účtu a variabilní symbol), na který se má částka zaslat.


My na základě těchto údajů bude provedena platba a starou půjčku splatíte novou, pro vás výhodnější.

Jaké jsou nejčastější důvody pro refinancování nevýhodné půjčky?

  • Předně je to vysoký úrok, dosahující u některých nebankovních institucí výše dokonce přes 100 % ročně. To samozřejmě není případ jednorázově splatných půjček např. na 14 dní, ale případ postupně splácených půjček se splatností přesahující 1 rok. U takových půjček úrok dramaticky navyšuje pravidelnou splátku, a tím i celkovou částku, kterou nakonec za půjčku zaplatíte.
  • Neodhadnete dobu splatnosti půjčky nebo výši jednotlivých splátek, které vycházejí z doby splatnosti. Co dělat, pokud přeceníte své síly nebo u vás nastane nenadálá událost, která vám nedovolí splácet tak vysokou měsíční splátku, jakou jste původně předpokládali, že bez problémů zvládnete? Ideálním řešením je splatit takovou půjčku novou půjčkou (tzn. refinancovat půjčku) s delší dobou splatnosti, a tudíž s nižšími splátkami.
  • Půjčku od firmy se smlouvou psanou téměř nečitelnou velikostí písma, ve které se po bližším prozkoumání doma s pomocí zvětšovací lupy například dozvíte, že za téměř jakýkoliv dotaz na společnost zaplatíte poplatek v řádu několika tisíců. A to je první znak problému.


U půjčky na refinancování nevýhodného úvěru můžete žádat až o 600 000 Kč, a splácení si můžete rozložit až na 6 let! Dopředu neplatíte žádné poplatky. Uhradíte pouze poplatek za podání žádosti o půjčku, a to až z částky, kterou od investora obdržíte na váš účet.

Výši půjčky, měsíční splátky a dobu splácení si určí v žádosti o refinancování nevýhodné půjčky sám klient. Po zadání žádosti o půjčku začnete od soukromých investorů dostávat nabídky na půjčku. O nabídkách je žadatel informován prostřednictvím e-mailu a SMS. Každou nabídku můžete přijmout nebo odmítnout (samozřejmě zdarma). Přijmout můžete jakékoli množství nabídek až do výše požadované částky půjčky - výsledné nabídky budou sloučeny do jedné a vy budete splácet pouze jednu splátku měsíčně.    

Pro více informací navštivte naše webové stránky www.bankerat.cz nebo využijte kontaktních údajů:

Zákaznický servis: 731 504 203 (Po – Pá, 8:30 – 17:15) Email: info@bankerat.cz

Reprezentativní příklad
Zápůjčka ve výši 50 000 Kč se splatností 72 měsíců a úrokovou sazbou 9 % ročně má měsíční splátku 901 Kč. Jednorázový poplatek vydlužitele za zpřístupnění peer-to-peer platformy bankerat.cz činí 3 469 Kč. Tento jednorázový poplatek je splatný zapůjčiteli. Zápůjčka spolu s úrokem je splatná zapůjčiteli platformy bankerat.cz, který zápůjčku poskytl. Celková částka splatná dlužníkem 64 872 Kč. Při zahrnutí jednorázového poplatku do výpočtu RPSN, vychází RPSN 11,73 %.

Jednorázový poplatek za zpřístupnění peer-to-peer platformy bankerat.cz uživateli je 5 % z celkové částky zápůjčky, nejméně však 1.200 Kč. Poplatky jsou strženy až v momentě realizace zápůjčky. Maximální RPSN je 55%. Pro dlouhodobé půjčky je RPSN nižší. Vždy záleží na nabídce od investora. Minimální splatnost poskytovaných úvěrů je 6 měsíců, maximální 72 měsíců.